Turneul "Alpari Golf Cup 2019"

Pe 13 octombrie, Clubul de golf Merops a trecut deja pentru a doua oară Alpari Golf Cup 2019.

Compania noastră «Debra Studio Design» a fost partener în pregătirea produselor premiate pentru acest turneu!

Organizatorul turneului a fost cel mai mare broker Forex Alpari din Republică și a pregătit premii generoase pentru participanți și a oferit, de asemenea, premii în valoare - €1000 pentru Hole in one. Acristinei Tudor a ocupat locul trei cu 32 de puncte pe Stableford, Eugen Stoicev a câștigat locul al doilea cu 35 de puncte, iar primul loc cu 35 de puncte a ocupat Vladislav Gorianski trecând a doua etapă cel mai bine. Câștigătorii au obținut cupe, precum și monede aurite „Alpari 20 de ani”. Din păcate, superpriza nu a fost jucată, deoarece nimeni nu a lovit gaura de la prima lovitură. Dar cel mai important lucru, potrivit rezultatelor acestui turneu de calificare, câștigătorii vor reprezenta Moldova și România la Campionatul Mondial în rândul pasionaților de golf, care va avea loc în perioada 19-26 octombrie în Malaezia, pe insula Borneo.